Latawiec Airush 2015 Diamond

Na zamówienie Airush

Nowy produkt

2 729,00 zł brutto

-1 170,00 zł

3 899,00 zł brutto

Więcej informacji

Latawiec Kite Airush Diamond 2015

Model Diamond to nowość w kolekcji latawców Airusha, jest to latawiec stworzony dla kobiet. Zachowuje wszystkie cechy jakie są najważniejsze dla płci pięknej – jest lekki na barze oraz daje możliwość 100% zdepowerowania przy silnych warunkach wietrznych.


Z doświadczenia wiemy, że kobiety które zaczęły swoją przygodę  z latawcem najczęściej mają problem z dosięgnięciem drążka przy 100% zdepowerowaniu lub po prostu nie mogą maksymalnie odpuścić baru.  Jest to szczególnie niebezpiecznie, ponieważ przy prze żaglowaniu latawiec nie znajdzie się w zenicie tylko wciąż będzie pracował. 
Airush wyszedł naprzeciw temu problemowi  i stworzył serię Diamond. Latawiec jest skonstruowany tak by kobiety mogły w 100% odpuścić bar bez puszczania drążka. Udało się stworzyć latawiec który przy skróceniu linek depowera nie stracił regulacji zakresu mocy oraz wciąż jest ultra lekki na barze!


Latawiec jest czymś pośrednim pomiędzy modelem Lithium a VarialX. Jest idealny dla osób średnio zaawansowanych dzięki czemu jest bliżej VarialX’a. Zachowuje świetne właściwości Freestyle/wave ale nadaje się również do swobodnego pływania freeride.   

 

W zestawie: latawiec, worek, zestaw naprawczy

 

Rozmiary (m2): 5,5 | 7 | 9 | 12 |

 

Podstawowe cechy:

 • Latawiec Typu Hybryd C
 • Szeroki zakres zastosowania
 • Bardzo dobry DePower dopasowny dla kobiet
 • Przeznaczony zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych riderów
 • Bardzo przewidywalny
 • Mocna konstrukcja (Hardcore Construction)
 • Stabilny
 • Ultra lekki na barze
 • Bardzo prosty i intuicyjny w użytkowaniu – Plug & Play

Wydajność:

diamond.jpg

 

Kompatybilny bar:

 • Airush Diamond Bar  41-48cm - 4L
 • Airush Smart Bar 45-62cm - 4L
 • Airush Analog Bar 45-52cm - 4L

lab_hc.png

Hardcore Construction

Wszystkie latawce Airush mają nową konstrukcję HARDCORE, która skupia się na tym, aby wszystkie wykorzystane technologie tworzyły strukturalną całość. Zalicza się do nich:

 • 4-elementowy system wzmocnień z bardzo odpornymi, podwójnymi szwami typu 'sandwich' w centralnej części latawca, co sprawia, że ma mniejszą ilość szwów, więc latawiec nie tylko się wolniej zużywa, ale również jest bardziej sztywny.
 • Połączenie krawędzi natarcia wzmocnione jest 19-milimetrowym pasem miękkiego, śliskiego materiału aby latawiec był odporny na mocniejsze uderzenia.
 • Zwiększona średnica materiałowych punktów na początkach wszystkich szwów krawędzi natarcia, które zabezpieczają szwy przed wytarciem i późniejszym pruciem się.
 • Krawędź spływu wykonana z niezawodnego, 3-warstwowego Dakronu dla zwiększenia wytrzymałości krawędzi spływu. Zastosowane w latawcach DNA oraz Lithium.
 • Technologia konstrukcji - Latawce Airush mają wiele linii ściegów rozłożonych po wewnętrznej stronie głównych paneli, aby dodatkowo zabezpieczyć latawiec podczas upadku. Zewnętrzna konstrukcja natomiast gradientowo obciąża końce latawca dzięki zwiększającej się gęstości materiału w stronę obszarów o wysokim obciążeniu.
 • System szybkiego pompowania latawca- Zwiększona grubość materiału zewnętrznego oraz nadwymiarowa tuba eliminują zagięcia tub i zmniejszają nacisk na pompkę co umożliwia szybkie i łatwe pompowanie.
 • Nowy zawór Inflate/Deflate – o wiele szybciej będzie można napompować latawiec a jeszcze szybciej spuścić z niego powietrze dzięki zwiększonej średnicy zaworu.


http://hydrosfera.pl/zdjecia/airush/kites/lab_slc.png

SLC

 Połączenie najlepszcyh cech latawców typu "C" oraz "SLE" doprowadziło do powstania idelanego kompromisu jakim jest latawiec typu SL-C. Doskonała sternowność oraz duża moc w połączeniu z szerokim zakresem wiatrowym, lepszym wstawaniem z wody, dobrym noszeniem w powietrzu zapewnia dużą wydajność i rewelacyjną wszechstronność latawca.

http://hydrosfera.pl/zdjecia/airush/kites/lab_v3b.png

V3- bridle system


Jest zupełnie nową konstrukcją uzdy przy latawcu. Zmianie zostały poddane długości bridlów, materiał z jakich zostały wykonane a także bloczki.
Połączenie mniej rozciągliwych bridlów wraz z usztywnieniem tipów kita zaowocowało lepszą reakcją. Skrócenie i zmiana konta bridlów poprawiła reakcję przy odpuszczonym depowerze. Dzięki zmianie punktów mocowania uzyskano lepsze wstawanie z wody a także większą utratę mocy po zleashowaniu a co za tym idzie większe bezpieczeństwo. Nowe bloczki zapewniają płynniejsze działanie i większą żywotność

 
 
http://hydrosfera.pl/zdjecia/airush/kites/4_piece_struts.png

Cztero elementowa tuba

Tuba składająca się z czterech elementów połączona na środku mocnym, podwójnie założonym szwem, co zapewnia zwiększoną wytrzymałość na uszkodzenia. 

http://hydrosfera.pl/zdjecia/airush/kites/unit_strut_connection.png

 

Mocne połączenia pomiędzy tubą główną a tubami poprzecznymi dzięki dodatkowym taśmom, tworzą silną i wytrzymałą konstrukcję.

http://hydrosfera.pl/zdjecia/airush/kites/frame_technology.png

Airush Frame Technology

Rozkład naprężenia, powstającego podczas uderzenia o wodę, na całą powierzchnię latawca dzięki zastosowaniu specjlanych szwów biegnących poprzecznie od przedniej krawędzi do krawędzi spływu.

http://hydrosfera.pl/zdjecia/airush/kites/gradient_load_wingtips.png

Gradient Load Wingtips

Gradient obciążenia latawca od punktów mocowań do środka skrzydła. Miejsca najbardziej obciążone zostały dodatkowo wzmocnione by zapewnić maksymalną wytrzymałość latawca.

http://hydrosfera.pl/zdjecia/airush/kites/pulley.png

Mocne Bloczki

Bloczki wykonane są z mocnego materiału, mogącego wytrzymać obciążenie do 550kg. Kółko wykonane jest z gładkiego stopu niwelującego przecieranie się linek zmniejszając ich zużycie.

http://hydrosfera.pl/zdjecia/airush/kites/reinforced_seam.png

Leading Edge Seams

Wszystkie łączenia materiału na tubie głównej są przeszyte dodatkowym grubym materiałem, dzięki czemu latawiec ma zwiększoną odporność na uszkodzenia mogące powstać w trakcie uderzenia o wodę.

http://hydrosfera.pl/zdjecia/airush/kites/sps_valve.png

Single Inflation System

Nowe zawory Inflate/Deflate pozwalają na szybkie i wygodne napompowanie latawca, oraz spuszczenie z niego powietrza po zakończonej sesji na wodzie.


 

http://hydrosfera.pl/zdjecia/airush/kites/2014_depower_control.jpg

Produkty powiązane