Latawiec Airush 2015 Wave

Na zamówienie Airush

Nowy produkt

2 584,00 zł brutto

-1 115,00 zł

3 699,00 zł brutto

Więcej informacji

Latawiec Kite Airush Wave 2015

 

Airush Wave model przeznaczony do jazdy na fali.

Specjalnie przystosowana konstrukcja, która idealnie nadaje się do tej odmiany kitesurfingu.

Wave tak jak w modelu 2014 charakteryzuje się dużą zwrotnością i stabilnością w trakcie wykonywania manewrów w momencie luzowania się linek (tzw. dryfowanie).

 

Lekka, trzytubowa konstrukjca sprawia, że Wave nie tylko ma dobre właściwości podczas dryfowania ale także osiąga doskonałą prędkość.

 

Możliwość ustawienia uprzęży na tipach latawca pozwala na dobranie optymalnej mocy oraz sterowności, zwiększając jego zakres zastosowania do różnych warunków.

 

Nowe, mniejsze rozmiary dostały grubszą krawędź natarcia przez co pozwalają zastosować latawiec do silniejszych warunków wiatrowych bez najmniejszych problemów.

 

Wave został wyposażony w bardzo mocną, odporną na rozciąganie Aramidową Konstrukcję. Są to aramidowe, krzyżowe przeszycia  na powierzchnii latawca, tworzące specjalną ramę, która daje większą odporność i wytrzymałość, pozwalając wykorzystywać latawiec w najcięższych warunkach.

 

W zestawie: latawiec, plecak, zestaw naprawczy

 

Rozmiary (m2): 5 | 6 | 7 | 9 | 12

Podstawowe cechy:

  • Latawiec Wave
  • Dobra zwrotność
  • Bardzo stabilny na zwrotach oraz przy dryfowaniu
  • Możliwość regulacji oporu na barze poprzez ustawienie uprzęży
  • Mocna i wytrzymała konstrukcja Aramid Construction
  • FBI (Fast Blader Inflation) - system szybkiego pompowania latawca

 

Porównanie do modelu Wave 2014

  • Zwiększona średnica tuby głównej w małych latawcach dla zwiększenia kontorli przy silnych warunkach wietrznych.
  • Nowe zawory inflate/deflate oraz one pump.

 

Wydajność:

2015-Airush-Wave-Performance-Specs.png

 

Kompatybilny bar:

  • Airush Smart Bar 45-62cm - 4L

Zakres Wiatrowy:

2014_wind_range_wave.jpg

 
lab_hc.png

Hardcore Construction

Wszystkie latawce Airush mają nową konstrukcję HARDCORE, która skupia się na tym, aby wszystkie wykorzystane technologie tworzyły strukturalną całość. Zalicza się do nich:

4-elementowy system wzmocnień z bardzo odpornymi, podwójnymi szwami typu 'sandwich' w centralnej części latawca, co sprawia, że ma mniejszą ilość szwów, więc latawiec nie tylko się wolniej zużywa, ale również jest bardziej sztywny.

Połączenie krawędzi natarcia wzmocnione jest 19-milimetrowym pasem miękkiego, śliskiego materiału aby latawiec był odporny na mocniejsze uderzenia.

Zwiększona średnica materiałowych punktów na początkach wszystkich szwów krawędzi natarcia, które zabezpieczają szwy przed wytarciem i późniejszym pruciem się.

Krawędź spływu wykonana z niezawodnego, 3-warstwowego Dakronu dla zwiększenia wytrzymałości krawędzi spływu. Zastosowane w latawcach DNA oraz Lithium.

Technologia konstrukcji - Latawce Airush mają wiele linii ściegów rozłożonych po wewnętrznej stronie głównych paneli, aby dodatkowo zabezpieczyć latawiec podczas upadku. Zewnętrzna konstrukcja natomiast gradientowo obciąża końce latawca dzięki zwiększającej się gęstości materiału w stronę obszarów o wysokim obciążeniu.

Zupełnie zmienione zawory zwiększające przepływ powietrza pomiędzy tubą główną a poprzecznymi. 

http://hydrosfera.pl/zdjecia/airush/kites/lab_slc.png

SLC

Połączenie najlepszcyh cech latawców typu "C" oraz "SLE" doprowadziło do powstania idelanego kompromisu jakim jest latawiec typu SL-C. Doskonała sternowność oraz duża moc w połączeniu z szerokim zakresem wiatrowym, lepszym wstawaniem z wody, dobrym noszeniem w powietrzu zapewnia dużą wydajność i rewelacyjną wszechstronność latawca.

lab_v3b.png

V3- bridle system

Jest zupełnie nową konstrukcją uzdy przy latawcu. Zmianie zostały poddane długości bridlów, materiał z jakich zostały wykonane a także bloczki.

 

Połączenie mniej rozciągliwych bridlów wraz z usztywnieniem tipów kita zaowocowało lepszą reakcją. Skrócenie i zmiana konta bridlów poprawiła reakcję przy odpuszczonym depowerze. Dzięki zmianie punktów mocowania uzyskano lepsze wstawanie z wody a także większą utratę mocy po zleashowaniu a co za tym idzie większe bezpieczeństwo. Nowe bloczki zapewniają płynniejsze działanie i większą żywotność

lab_poly.png

Poly Construction

Wykorzystując ideę aramidowej konstrukcji w latawcach Razor i Wave, konstruktorzy postanowili wykorzystać tę samą koncepcję w Latawcach Lithium i Varial X, z zastosowaniem poliestrowych włokien.
Konstrukcja latawca została wzmocniona krzyżującymi się poliestrowymi włóknami, tworząc mocną, zwartą ramę, odporną na rozciąganie się całej czaszy latawca.

 
 
 

Produkty powiązane